ВМРО-ДПМНЕ: Дали Свето Пивара стои зад зградите кај Борис Трајковски и како се поврзани Шилегов и Богоев?

Од:

Дали Свето Пивара стои зад зградите кај Борис Трајковски и какви релации има Шилегов со него? Дали Стефан Богоев го донесе својот последен ДУП како градоначалник за да му угоди на Шилегов и Свето Пивара, на штета на Карпош и Скопје прашуваат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

-Стефан Богоев со измени во ДУП го уништува спортскиот центар Борис Трајковски одземајќи му ги тениските игралишта, картингот и дек од базенот за таму да може да никне широка улица која ќе води до парцела каде треба да никне бетонско чудовиште на транзицискиот богаташ Свето Пивара? Кој е интересот на Шилегов и зошто Богоев е принуден да го потпише овој ДУП во своите последни денови како градоначалник? Каква е врската на Шилегов со Свето Пивара? Колку чини овој шверцерски ДУП? Време е да се стави крај на градоначалниците слуги на градежната мафија, се вели во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Го осуетивме планот на власта, нема уставни измени под бугарски диктат

ВМРО-ДПМНЕ: Фијаско на неколкугодишната кампања на СДС

Муцунски: Претседателот Мицкоски ја има мојата целосна поддршка да ја предводи партијата до победа на следните избори

Предраг Петровиќ

ВМРО-ДПМНЕ: Три мега скандали во еден ден ја тресат владата

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните бараат одговор од власта, зошто се дадени 40 милиони евра за лиценци

Николоски: Од ова раководство на ВМРО-ДПМНЕ никој не барал ништо од Стево Пендаровски, останува најголема алапача на македонската политичка сцена