ВИДЕО: Нов испад на Плоштад, човек се крсти кај споменикот на Цар Самоил пред паркиран автомобил

Од:

На социјалните мрежи вечерва се шири ново видео со испад на централниот Плоштад во Скопје. На видеото се гледа како човек клекнат на колена се крсти и се поклонува пред споменикот на Цар Самоил. Го осветлуваат фарови од автомобил оставен пред споменикот со четири вклучени трепкачи.

Во средата минатата недела арачиновец со автомобил со голема брзина влета на плоштадот и возеше меѓу новогодишните украси. Доби казна од 45 евра.

Плоштадот Македонија во Скопје е пешачка зона и влез со автомобили е забранет.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Српски судија поништи гол во 93 минута, цела гостинска екипа сосе тренери го бркаше по теренот

Жарко Настоски

Триесет дена домашен притвор за насилниците кои предизвикаа инцидент во „Трибека“

Искра Манојлоска

Тепачка во Влае: Им го попречиле патот и им го искршиле автомобилот

Искра Манојлоска

Обвинителството бара притвор за двајцата тепачи од инцидентот во Трибека

Искра Манојлоска

Детали за тепачката во Трибека: Прво седеле на иста маса, па си размениле боксови

Ландов

Демолиран локал во Скопје, гости се мавале со маси и столици

Искра Манојлоска