Стевчо Јакимовски ќе се кандидира за нов мандат во Карпош

Од:

Поранешниот градоначалник Стевчо Јакимовски најави дека ќе се кандидира за нов градоначалнички мандат во Општина Карпош.

dobivaj vesti na viber

„Сакам да ве известам дека одлучив да се кандидирам за следен градоначалник на Општина Карпош на претстојните локални избори“, напиша тој на Фејсбук.

Тој во моментов е претседател на Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ.

Би можело да ве интересира

ГРОМ: Македонија да го искористи правото на Вето за влез на Финска и Шведска во НАТО поради бугарската блокада

Ана Ололовска

Судир на мотор и автомобил во Карпош

Ландов

(ВИДЕО) Осветлувањето во Карпош се вклучува денски, а се исклучува навечер: Ако плаќаме, како нема пари и се штеди?

Кристијан Ландов

Карпош ќе субвенционира купување нови велосипеди и електрични тротинети

Ана Ололовска

Во Албанија изборен молк пред делумните локални избори

А1он

Стевчо Јакимовски позитивен на Ковид-19, ги повикува сите кои биле во контакт со него да одат во самоизолација

А1он