Стевчо Јакимовски ќе се кандидира за нов мандат во Карпош

Од:

Поранешниот градоначалник Стевчо Јакимовски најави дека ќе се кандидира за нов градоначалнички мандат во Општина Карпош.

„Сакам да ве известам дека одлучив да се кандидирам за следен градоначалник на Општина Карпош на претстојните локални избори“, напиша тој на Фејсбук.

Тој во моментов е претседател на Граѓанската опција за Македонија – ГРОМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Јакимовски со Арсовска во Жданец: Пари од дилери на дрога во Сарај, се делат против нас

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Шилегов: Скопје станува европска метропола каде луѓето се важни

А1он

Шилегов: Реконструиравме 40 градски улици и изградивме четири нови булевари во Скопје

А1он

Арсовска од Ѓорче: Спортски комплекс, уредување на Лепенец, енергетска транзиција, расчистување со депониите за 82 дена

А1он

Шилегов: Од Кисела Вода до Карпош преку тунелот кај Лимак без сообраќаен метеж

А1он

(ВИДЕО) Дебата: Шилегов вети дека ќе ја реализира програмата, а Петровска враќање на моќта од урбанистичката мафија кај граѓаните

Кристијан Ландов