Седум повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

Од:

На 04.08.2022 во 23.55 часот во СВР Тетово било пријавено дека на автопатот Гостивар-Тетово, наспроти тетовско Горно Седларце, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило „там“, со велешки регистарски ознаки, управувано од Т.К.(56) од Велес и патничко возило „ауди“, со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ф.Ф.(29) од гостиварска Долна Бањица.

dobivaj vesti na viber

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Ф.Ф. и сопатникот во неговото возило А.З. од Долна Бањица, додека возачот на товарното возило и неговите сопатници О.У., М.А., Е.У. и А.У., сите од велешко Јаболчиште, се здобиле со телесни повреди констатирани во Клиничка болница Тетово. По овластување на Јавен обвинител увид на местото извршила увидна екипа од СВР Тетово.

Би можело да ве интересира

ЈП „Градски паркинг“: Не е во функција наплаќањето преку СМС порака

А1он

Кузеска: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски свесно погазија по идеалите на Илинден

А1он

Прилепчанец почина на пат кон болница откако со автомобил излетал од патот

Почина жена прегазена во Куманово

Обвинителството бара притвор за неготинецот кој ја претепа партнерката до кома

Најмалку 17 загинати во сообраќајна несреќа во јужниот дел на Египет

А1он