„Пифтијада“ во Автокоманда за Водици

Од:

По повод верскиот празник Богојавление Христово – Водици, на 19.1.2018, петок, со почеток во 13 часот, на плоштадот во населбата Автокоманда ќе се одржи хуманитарната манифестација „Пифтијада“.

dobivaj vesti na viber

На настанот ќе земат учество познати ѕвезди од македонската музичка естрада.

Би можело да ве интересира

Професори против сечење на жардиниерското зеленило кај Автокоманда: Да се престане со овој бесмислен масакр

Ана Василевска

Утре без вода дел од корисниците во населбата Автокоманда

А1он

Отворен Културен центар во Автокоманда

Наум Локоски

ВИДЕО: Изгоре автомобил во Автокоманда

Наум Локоски

Нов паркинг во Автокоманда

Емир Латифовиќ

Седумстотини пеперутки ќе го украсат плоштадот во Автокоманда

Ана Ололовска