Утре без вода дел од корисниците во населбата Автокоманда

Од:

Поради уличен дефект на водоводна цевка утре без вода ќе бидат дел од корисниците во населбата Автокоманда, општина Гази Баба.

Од РЦУК Скопје информират дека утре поради уличен дефект на водоводна цевка со пречник од ф600мм, на ул.„Петар Горгиев“ бб во населба Автокоманда, прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од ул.„Беласица“ и бензиската пумпа „Пуцко Петрол“, а со намален притисок ќе бидат дел од корисниците од населба Автокоманда во време од 9:00 часот до завршување на работата.

Би можело да ве интересира

ЈП Водовод и канализација – Скопје: Во минатите 4 години извршивме реконструкција и обнова на водоводната мрежа во должина од 66.3км

Ана Ололовска

Без вода дел од Пинтија

А1он

Без вода улиците „Јабланица“ и „Саса“ во Кисела Вода

Ана Ололовска

Дел од Сопиште денеска без вода

Ана Ололовска

Нова лабораторија за молекуларна микробиологија со ПЦР детекција

Ана Ололовска

Без вода утре корисници од населбата Маџир Маало

А1он