НИКОБ се етаблираше како една од најпосветените општествено одговорни групации во државата

Од:

Во изминатиот период Никоб Обезбедување, Никоб Медикал и Никоб Лаб беа покровители и поддржувачи на неколку големи спортски, културно образовни настани и работилници низ целата држава.

dobivaj vesti na viber

Сите настани на кои НИКОБ Групацијата беше покровител, исклучиво промовираа јавни политики кои имаа за цел да продуцираат здрави навики и животни стилови, младинска, спортска култура, медицинска и здравствена едукација.

Горди сме што бевме спонзори и покровители на 43 Интернационален медицински конгрес во Охрид, реномираниот триатлон “Триоги Рејсинг”, Авто Плус Стрит Шоу саемот за автомобили, мотоцикли и електрични велосипеди во Скопје, Вози право, вози здраво во Скопје и прекрасниот струмички маратон Струмица на улица и како и многу други настани.

Никоб Групацијата спонзорира и поддржува и неколку спортски клубови во Македонија, како на пример одбојкарскиот шампион ОК Струмица, КК Ангели од Кисела Вода и ФК Кул.

ПР Текст

Би можело да ве интересира

EPA VAPE најдоброто електронско наргиле од денес со промотивна цена во маркетите на Тинекс

А1он

Лазаров: Најостро ги осудувам сите форми на насилство, рекет и криминални активности

А1он

Престанете со корупција во политиката и политика во корупцијата!!

Ана Ололовска

Кирил Лазаров – НИКОБ е бренд кој го создадоа задоволните клиенти

Ана Ололовска

НИКОБ обезбедување со специјален промотивен пакет

Ана Ололовска

НИКОБ ЛАБ: Прекинувањето на работниот однос е извршено на доброволна основа по принцип на спогодба

А1он