Јубилејни награди од НИКОБ за вработените со 10, 15 и 20 годишен стаж

Од:

Во две одвоени манифестации одржани месецов групацијата НИКОБ се заблагодари на најпосветените и најлојалните, оние кои ја градеа компанијата сите овие години и се пример за секој вработен. На истите присуствуваа и колеги од НИКОБ Медикал, НИКОБ Лаб како и Центарот за кеш услуги.

Награди и признанија беа доделени на вкупно 200 вработени, поделени во три групи, во првата група беа вработените со над 10 години стаж, во втората група беа вработените со над 15 години стаж и третата група беа вработените кои се над 20 години стаж. Дополнително беа доделени соодветни парични награди и плакети и признанија, а вработени кои се повеќе од 20 години добија и пригодни часовници.

Сопственикот Кирил Лазаров се заблагодари и во двете прилики говореше за тоа што денес претставува НИКОБ и колку е значаен ангажманот на сите присутни.

– Зад НИКОБ има многу историја, бројки и статистики. Има многу восхит, и емпатија во тоа што го работиме. Никоб е компанија чиј што бренд го создадоа и го почитуваат вработените, како и клиентите. Ние промовираме вредности кои во својот темел имаат го вградено човекот како индивидуа и луѓето во целина како општество. Наш основен темел се ЛУЃЕТО. Ние сме посветени на заедницата во која сите живееме – рече Лазаров.

Денес НИКОБ е целосно посветена на општествена одговорност, и инвестираме во вредности, хуманизам, спорт и промовирање на здрава животна средина.

-Никоб сите овие години го постигна она што можеби е најтешко денеска да се стекне. Тоа е ДОВЕРБАТА. Довербата на клиентите, компаниите, а и доверба на семејствата и домовите. Најголемата инвестиција на НИКОБ се човечките ресурси. Во оваа пригода сакам да ја потенцирам и да се заблагодарам на сите вработени за довербата изградена кон и од клентите. Во ова сте вградени сите од оние кои деноноќно се во објектите, во возилата, патролите, транспортните единици, физичкото обезбедување, вработените во сервис и имплементација па се до секој поедничено во администрацијата – нагласи Лазаров.

Денес со нас се легендите, ветераните и оние кои растеа заедно со Никоб, рече Лазаров.

– Оние што го градеа и го градат НИКОБ. Оваа пригода е многу побогата заради вработените кои се повеќе од 10, 15 години и 20 години со нас во НИКОБ на кои им возвраќаме со пригодни плакети и признание дека се дел од успехот. Ќе продолжиме заедно да ја развиваме компанијата. На патот кон остварувањето на зацртаното за нас нема компромис – додаде Лазаров.

ПР Текст

Би можело да ве интересира

ПАРАГОН УРБАНА ВИНАРИЈА со најмногу медали на саемот за вино во Белград

Катерина Ѓуровски

Денеска се одржа изборно собрание на МБСК

А1он

Никоб обезбедување: Нападите кои ги лансираше „Гласен текстилец“ се тенденциозни и крајно непрофесионални

Ана Ололовска

Никоб Медикал со ексклузивен промотивен пакет за месецот на мажите – мовембер

Горан Наумовски

НИКОБ Групацијата со најголема доверба за безбедноста кај странските уметнички имиња, концерти и спортски натпреварувања

Ана Ололовска

ОК Струмица Никоб убедливо го победи холандскиот шампион во одбојка Динамо Апелдорн во Цев Лигата на шампиони, но немаше среќа во „златниот сет”

Горан Наумовски