Милошоски призна дека прислушуваните разговори од бомбите се вистински

Од:

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски вечерва во емисија на ТВ Телма, во жестока дебата призна дека се точни разговорите кои ги објави СДСМ.

Милошоски призна дека се јавувал да интервенира за некој студент и призна дека нарачувал лустрација на судија од Кичево.

Според Милошоски тој судија бил кодош на УДБА и затоа од претседателот на Лустрациска Томе Аџиев, барал тој да се лустрира.

Досега Антонио Милошоски од прес конференции повторуваше дека лентите биле монтирани, сечени и лепени.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Заев треба да си поднесе оставка од Влада и од СДСМ, 3 пати добива порака од народот и 3 пати продолжува со лажење и крадење

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Цените во продавница ќе растат и за 50%, горивата ќе надминат 80 денари за литар, а Заев вели тоа е најдоброто

Ана Ололовска

Мицкоски: Вратата на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата е широко отворена и за Левица, и за сите други граѓани и партии

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Модуларната во Скопје прокисна, во Тетово изгоре, Филипче мува не го лази

Ана Ололовска

Стоилковски: Петре Шилегов ги загуби изборите, ама постави лифт во дивоградбата

ВМРО-ДПМНЕ: Заедно со народот го поразивме СДСМ со над 55 илјади гласови разлика