Бугарското МВР нема податоци дека Палевски е кај нив: За него нема ниту меѓународна потерница

Од:

Бугарското МВР нема податоци дека Љупчо Палевски – Палчо, првоосомничениот за убиството на 14 годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и 74 годишниот бербер од Велес, Панче Жежовски се наоѓа на територијата на Бугарија.

Од таму преку соопштение велат дека во моментов за него нема ниту меѓународна потерница.

„Немаме податоци дека за него има меѓународна потерница“, соопшти бугарското МВР.

Информацијата дека Палевски се наоѓа во Бугарија утрово на прес конференција ја кажа министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, кој знаедно со шефот на скопското обвинителство, Гаврил Бубевски повеќе од еден час ги образложуваа сите досегашни информации за двојното убиство.

Би можело да ве интересира

Народен правобранител: Најдовме готови документи на граѓани, а МВР нема увид дека се подигнати

Горан Наумовски

Детали за вчерашното убиство во Прилеп: Уапсени се малолетник и 21-годишно момче

Горан Наумовски

Во Германија: Војник уби четири лица, меѓу кои и едно дете

Термин за пасош и возачка може да побарате електронски, а операторот ќе ви се јави да го потврди

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Еден убиен, двајца ранети во стоматолошка ординација во Калифорнија

Горан Наумовски

Свирепо убиство во Прилеп: Младо момче избодено до смрт

Катерина Ѓуровски