Ахмети: Ќе ги поддржиме локалните бизниси за отворање нови работни места

Од:

Демократската унија за интеграција вечерва одржа митинг во Студеничани, каде што кандидатот за градоначалник Феми Јонузи ја претстави изборната програма, со проекти што ќе ги реализира ако победи на локалните избори на 15-ти октомври.

Лидерот на ДУИ Али Ахмети на митингот изјави дека неговата партија постојано ги охрабрувала локалните бизниси, и во иднина ќе ги поддржи постојните бизниси да станат уште посилни за отворање нови работни места.

Тој, исто така, истакна дека нивниот кандидат во Студеничани ќе има целосна поддршка од извршната власт и смета оти со изборот на нивниот кандидат, општина Студеничани ќе се движи напред.

Би можело да ве интересира

Ахмети – Пападопулу: Потребно е целосно почитување и спроведување на Преспанскиот договор од двете страни

Горан Наумовски

Етноцентристичките изјави на некои од ДУИ се опасна игра предупеди Мицкоски

Катерина Ѓуровски

ВЛЕН: На 22 мај зборуваше народот, ДУИ не успеа во деформирањето на волјата на Албанците

ДУИ: Изборниот легитимитет му припаѓа на Европскиот фронт и безусловното вазалство на губитниците е предодредено да пропадне

Катерина Ѓуровски

Управен суд ја одби како неоснована тужбата на „Европски фронт“ за прегласувањето во Желино

ДИК ќе одлучува по приговорот од Европскиот фронт

Катерина Ѓуровски