Саем на книга во библиотеката во Делчево

Од:

Јавната локална библиотека „Илинден“ од Делчево и оваа година во соработка со издавачката куќа „Матица“ организира минисаем на книга, кој ќе почне утре и ќе трае до 29 ноември. Ќе се одржува во читалницата на библиотеката од 7.30 до 18 часот.

-Се надевам дека нашите сограѓани, особено нашите читатели, ќе бидат среќни што караванот на „Матица“ се сели повторно во нашата библиотека. Љубителите на пишаниот збор ќе имаат можност да најдат актуелни наслови кои се популарни меѓу читателската публика, истакна директорката на библиотеката Билјана Петровска, која очекува саемот да биде добро посетен како и минатата година, а ако има интерес, рече, ќе биде и продолжен.

Библиотеката „Илинден“ планира уште еден минисаем на книга пред Нова година, како и две промоции на книги.

Би можело да ве интересира

„Цепај сине“, купи книга и биди хуман: Ѕоф и „Арс Ламина“ во нова хуманитарна акција

Онлајн-промоција на „Почитувани бубачки и други морничави приказни“од Маша Колановиќ

Кристина Краличин добитник на првата награда на конкурсот „Il Parnaso – Premio Angelo La Vecchia”

Објавена книгата за деца и млади „Диносаурус“ од Аевар Тор Бенедиктсон

Нова книга со раскази „Деконструкција на празнината“ од Даниела Андоновска-Трајковска

Промоција на книгата „Витаминот Д и респираторното здравје“ од Татјана Јаќовска и Весна Мицевска

Ана Ололовска