Спорт

Спорт – Фудбал – Вести – Кошарка – Тенис – УЕФА – ФИФА – НБА | А1он

Спорт

Шок за „Гордиот Албион“ – Англија без Лампард на Еуро 2012

А1он
Фудбалерот на лондонски Челзи, стандардниот репрезентативец Френк Лампард, поради повреда дефинитивно нема да може да игра на Европското првенство, соопшти Англиската фудбалска асоцијација. Лампард во
Спорт

Олимпијада 2012: Церемонијално патување на олимпискиот оган

А1он
На почетокот од месецов во Грција, олимпсикиот оган го започна своето церемониално патување до местото каде оваа година се одржуваат Летните олимписки игри. Со пренесувањето