ВИДЕО: Роналдо раскрварен, но постигнува голови

Од:

На почетокот на натпреварот против Леванте во втората минута од натпреварот Роналдо доби лакт во аркадата и беше раскрварен целиот.

dobivaj vesti na viber

Лекарскиот тим веднаш ја санираше повредата тој се врати во игра и во 21. минута постигна гол за водство на Реал.

Би можело да ве интересира

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска

Пресврт победи за Мајорка и Елче

Ана Ололовска

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он

Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

Ана Ололовска

Leave a Comment

19 + 5 =