ВИДЕО: Челзи загуби два, Ливерпул освои еден бид

Од:

Без победник со резултат 1:1 заврши дерби натпреварот од Англиското фудбалско првенство меѓу Челзи и Ливерпул одигран вечерва на „Стемфорд Бриџ“ во Лондон. Џон Тери во 20-та минута му донесе водство на домашниот тим, а Ливерпул до бод дојде со изедначувачкиот гол на Луис Суарез во 73-та минута.

dobivaj vesti na viber

Со овој дуел се комплетира 11.коло во Премиер лигата, а нерешениот резултат за „сините“ од Лондон значи губење на чекорот со двете екипи од Манчестер кои се водечки на табелата.

На другите две денешни средби: Манчестер Сити – Тотенхем 2:1 и Њукасл – Вест Хем 0:1.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он