Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

Фрлен динамит пред дискотеката „Топ хил“ во Будва, нема повредени

А1он
Две експлозивни направи беа фрлени синоќа во непосредна близина на популарната дискотека „Топ хил“ во црногорскиот град Будва. Во експлозијата нема повредени, ниту е предизвикана
Регион

„Златна зора“ нападна полициско возило

А1он
Приврзаници на ултрадесничарската грчка партија „Златна зора“, нападнаа полициско возило во близина на Атина. Во возилото бил 20 годишен Пакистанец обвинет за обид за убиство
Регион

Тачи: Крајот на набљудуваната независност на Косово според планот

А1он
Косовскиот премиер Хашим Тачи изјави дека подготовките за ставање крај на процесот на набљудувана независност на Косово се одвиваат според утврдениот план. Зборувајќи на седница