Регион

Најнови вести од регионот – Балкан – Политика – Економија

Регион

Самарас во Брисел по гаранции дека ќе се дојде до решение за грчкиот долг

А1он
Грчкиот премиер Андонис Самарас пристигна во Брисел за денешниот самит на лидерите на Европската унија со надеж дека ќе добие гаранции дека на следниот состанок
Регион

Грците со милион и пол летоци ги информираат имигрантите за враќање дома

А1он
Со  еден и пол милиони летоци,  Грцијаги информира  имигрантите како можат да се вратат во својата татковина. Проектот е на грчката полиција во соработка со
Регион

Србите отвораат шест нови случаи на злосторства во акцијата „Бура“

А1он
Српското обвинителство, по правосилноста на пресудата во Хаг против хрватските генерали Готовина и Маркач, ќе ги активира предметите за злосторствата изврешени во акцијата „Бура“ и
Регион

Фејсбук иницијатива: Фатете го контролорот на загребските трамваи

А1он
Граѓаните на Заграб, првенствено младите, кои одбиваат да плаќаат билети за Загребскиот електричен трамвај (ЗЕТ), во знак на протест поради зголемувањето на цената за 40
Регион

Николиќ го отповика српскиот амбасадор во Македонија

А1он
Претседателот на Србија, Томислав Николиќ го отповика Томислав Ѓурин од должноста амбасадор во Македонија, објавува Танјуг, повикувајќи се на српскиот „Службен гласник”. „Се отповикува Томислав