Македонија

Последни, најнови вести и видеа од Македонија – Политика – Економија

Македонија

ВМРО-НП: Експерти како Донев функционираат како кафеански турбо-фолк пеачки

А1он
„Жално е за Македонија што дојде на дереџе независните експерти како Јован Донев да ја креираат државната политиката. Мислењата и ставовите на експертите од ваков
Македонија

ЛДП: Лага и лицемерие е ако Груевски не го разреши Бесими

А1он
ЛДП бара разрешување или интерпелација на министерот за одбрана фатмир Бесими, по како што велат во соопштението, скандалозното поклонување и положување на венци и цвеќе
Македонија

Иванов: Униформираните лица, не се во формацискиот состав на АРМ, туку членови на Кабинетот на министерот

А1он
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов, преку соопштение го кажа својот став околу случувањата во Слупчање, и полагањето цвеќе на споменикот на УЧК од страна
Македонија

Видео – Бесими: Пред вас сум како министер за одбрана на сите граѓани

А1он
Министерот за одбрана Фатмир Бесими за настанот во Слупчане кога тој и офицери на АРМ се поклонија на споменикот на УЧК не одговори директно дали
Македонија

ЛДП: Битолското образование се „удави“ во долгови

А1он
„Деновиве, додека Градоначалникот на Битола пливаше и уживаше во некое монденско летувалиште, битолското образование се удави во долгови и обврски со што слободно можеме да