Македонија

Последни, најнови вести и видеа од Македонија – Политика – Економија

Македонија Регион

Стружани даруваа крв за повредените во автобуската несреќа во Албанија

А1он
Граѓани од Дебар, Струга, и неколку градови од Македонија од вчера даруваат крв за повредените во автобуската несреќа која се случи во близина на албанскиот
Македонија

Пристигна споменикот на Филип

А1он
Доцна синоќа, започна поставувањето на споменикот „Воин“, на плоштадот Карпошово востание, веднаш пред црквата Св. Димитрија. Споменикот е дел од програмата на општина Центар за
Македонија

СДСМ: Потписот на Груевски е зад најсрамните приватизации

А1он
Власта не прифати да се пристапи кон имзени на Уставот и кривичните дела од приватизацијата да не застаруваат. Власта, велат од СДСМ не е заинтересирана