Македонија

Последни, најнови вести и видеа од Македонија – Политика – Економија

Македонија

Полициски синдикат: Законот за бранителите е моралана сатисфакција за страдањата

А1он
Македонскиот полициски синдикат го поддржува носењето на предложениот закон за посебните права на бранителите како логична, правична и хумана манифестација на грижата на македонската држава,
Македонија

АМСМ: Поради високите температури патувајте рано наутро или доцна попладне

А1он
Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива непречено, по суви и чисти коловози, информираат од АМСМ. Возачите кои планираат да
Македонија

Отворени денови во полициските станици

А1он
Министерството за внaтрешни работи од денеска започнува со организирање отворени денови во полициските станици. Службени лица од Секторот за внатрешна контрола и професионални стандарди од
Македонија

Ивановски: За СДСМ предвремени избори секогаш се отворена опција

А1он
„Предвремените избори за СДСМ, како опозициска партија, секогаш се отворена опција, изјави денеска Игор Ивановски, СДСМ. Ивановски рече дека нема намера да ги коментира актуелните
Македонија

Ивановски: Некој за „Скопје 2014“ , ќе лежи до 2114-та во затвор

А1он
„Никола Груевски, 7 дена по објавувањето на проектот „Скопје 2014“, рече дека тој ќе чини меѓу 7о-80 милиони евра, до сега чини 350 милиони евра.Човекот,