Економија

Економија – Вести – Македонија – Свет – Балкан | А1он

Економија

Светска Банка: Ова ќе биде тешка година за регионот

А1он
Невработеноста за Македонија останува главниот проблем, јавниот долг сеуште се контролира, но потребна е силна финансиска дициплина, се објаснува во Редовниот економски извештај на Светската
Економија

Дабевски: „Здравје Радово“ успешна и во криза

А1он
Сопственикот на млекарата „Здравје Радово“, Јован Дабевски ги презентираше успесите на фабриката во услови на криза и неизвесен пласман на млеко производителите. Според него, млекарата
Економија

Ставрески со новите владини мерки излезе пред бизнисмените

А1он
Министерот за финансии, Зоран Ставрески на денешната средба со претставниците на трите Стопански комори и Македонската банка за поддршка на развојот им презентираше две од