Македонија

Амбулантите не работат, лекарите подготвени и на најригорозни мерки

А1он
Штрајкот на лекарите се омасовува и се радикализира. Од денеска затворија и амбулантите, а лекарите упатуваат дека за сите последици  и евентуално настанати штети одговорноста
Македонија

Запалени албански знамиња

А1он
Три албански знамиња изутирнава се запалени на автопатот Тетово-Гостивар, од непознат сторител. Знамињата кои биле поставени на надвозникот кај тетовското село Горно Седларце. Тетовската полиција
Регион

ВИДЕО: Запалено македонското знаме во Тирана

А1он
Маскирани Албанци во Тирана ги симнуваат македонските знамиња кои се поставени на јарболите поради посетата на премиерот Никола Груевски на оваа земја. Симнати се и
Македонија

Разрешен началникот на охридската полиција

А1он
Досегашниот началник на Охридскиот сектор за внатрешни работи Стефан Буџакоски денеска е разрешен од оваа позиција на која се наоѓаше неколку години. На негово место
Свет

Палестинците собориле израелски Ф-16, пилотите заробени

А1он
Палестинската воена организација Хамас објави дека соборила израелски борбен авион Ф-16 и дека ги заробила двајцата пилоти.  Попладнево, израелската телевизија пренесе дека над секторот Газа