Регион

Мицотакис бара од Ердоган одговори за картата со грчките острови на коалициониот партнер

А1он
За мапата на Турција во која се вклучени дел од грчките острови со која се фотографираше претседателот на Партијата за националистичко движење Девлет Бахчели на
Македонија

(ВИДЕО) Герасимовски: Започна изградбата на новата градинка „Пролет“

А1он
Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, заедно со министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска, амбасадорите на пријателските земји и други гости, денес присуствуваа
Економија

Нови цени на дизелот и Еуросупер БС-98

А1он
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во
Култура

Камерниот оркестар на Битола го одржа второто издание на „Балкан Гала“

А1он
На шести и седми и јули како што беше најавено, Камерниот оркестар на Битола го одржа второто издание на Балкан Гала. Спектаклот траеше два дена
Македонија

(ВИДЕО) Кузеска: Мицкоски го руши македонскиот јазик

А1он
„Кристијан Мицкоски оди по странски телевизии и го руши македонскиот јазик, со срамни тврдења дека нашиот македонски јазик бил кодификуван во 1977 година. Македонскиот народен