ronaldo

Продолжува ноќниот кошмар на Роналдо со обвинувањата за силување

Продолжува ноќниот кошмар на Роналдо со обвинувањата за силување

Германските медиуми неодамна го обвинија фудбалерот Кристијано Роналдо дека силувал една девојка, а потоа и платил за да молчи за тоа. Иако фудбалерот ги отфрли обвинувањата, истакнувајќи дека е згрозен и дека нема да дозволи ништо да ја загрози неховата репутацијата, сега се огласи и девојката, наводна жртва на силувањето. Според медиумите, Роналдо и девојката […]

Роналдо стигна до 100 гола во ЛШ и побара навивачите веќе да не му свират

Роналдо стигна до 100 гола во ЛШ и побара навивачите веќе да не му свират

Кристијано Роналдо, јунакот во победата на Реал Мадрид во четвртфиналната пресметка од Лигата на шампионите со Баерн Минхен упати порака до навивачите на „кралскиот клуб“. – Ги молам навивачите веќе да не ни свират. Ние секогаш даваме максимум, а јас ќе се трудам да гледам само позитивни работи. На овој натпревар создадовме многу шанси, а […]

Роналдо со фотографија одговори на обвиненијата за силување

Роналдо со фотографија одговори на обвиненијата за силување

Светските таблоиди вчера објави дека Кристијано Роналдо во 2009 година силувал девојка, а потоа и платил за да молчи. Оваа шпекулација прво беше објавена во едно германско списание и предизвика голем интерес ширум светот, но не и кај Роналдо. Иако ПР тимот на ѕвездата на Реал се уште не се огласи за овие обвинувања, врз […]

Роналдо прв фудбалер со 100 гола во евро-куповите

Роналдо прв фудбалер со 100 гола во евро-куповите

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо синоќа постигна два гола вредни победа над Баерн Минхен (2:1) и стана првиот играч со постигнати 100 погодоци во Лигата на шампионите и Лига Европа. Португалецот најпрво во 47. минута на средбата во Минхен го постигна 99-от гол во евро-куповите, а 30 минути подоцна стигна и до 100. Од […]

Кристијано Роналдо доби аеродром со негово име, а сите зборуваат за бистата

Кристијано Роналдо доби аеродром со негово име, а сите зборуваат за бистата

Од денеска аеродромот во Мадеира ќе го носи името на фудбалерот на Реал Мадрид и португалската репрезентација, Крисијано Роналдо, а на свеченоста за презентација на новото име беше презентирана и биста од познатиот фудбалер. Меѓутоа тоа што остави впечаток и за што се коментира по социјалните мрежи е изгледот на бистата, која според многумина воопшто […]

France Football: Роналдо најплатен фудбалер

France Football: Роналдо најплатен фудбалер

Португалецот Крисијано Роналдо е фудбалерот кој што заработува најмногу со годишен приход од 87,5 милиони евра, според францускиот магазин France Football. Во вкупните 87,5 милиони евра на Роналдо се вклучени годишната плата во Реал Мадрид, бонусите и приходите од реклами и спонозори. На второто место се наоѓа Аргентинецот Лионел Меси, кој што заработил 76,5 милиони […]

Кристијано Роналдо најдобар во 2016

Кристијано Роналдо најдобар во 2016

Sвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо ја доби наградата за најдобар фудбалер на светот за 2016 година во организација на ФИФА. Наградата од годинава го носи името „Д Бест“ откако Франс Фудбал се повлече од заедничкото доделување на признанието за играч на годината. Португалецот победи во конкуренција на асовите на Барселона и Атлетико Мадрид, Лионел […]

Роналдо добитник на „Златната топка“

Роналдо добитник на „Златната топка“

Фудбалерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, ја освои „Златната топка“ која ја доделува француското списание „Франс фудбал“. Наградата за Роналдо доаѓа како признание по одличната сезона и освојувањето на Лигата на шампионите и Европското првенство. Роналдо триумфира пред големиот ривал Лионел Меси од Барселона и Антоан Гризман од Атлетико Мадрид. Свеченоста на доделување на „Златната […]

Кристијано Роналдо најдобар фудбалер на Европа за сезоната 2015/16

Кристијано Роналдо најдобар фудбалер на Европа за сезоната 2015/16

Фудбалерот на Реал Мадрид Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар фудбалер на Европа за сезоната 2015/16. Во изборот учествуваа 55 новинари, а 40 гласаа за Роналдо. Антоан Гризман од Атлетико Мадрид доби 8 гласови, а Герет Бејл соиграчот на Роналдо 7. – Ова беше неверојатна сезона, изјави Роналдо. Наградата му беше врачена по одредувањето на […]

Исмејување на Роналдо, откако се откри дека ги лакира ноктите

Исмејување на Роналдо, откако се откри дека ги лакира ноктите

Познато е дека Кристијано Роналдо води грижа за својот изглед, секогаш има беспрекорна фризура, дури и кога е на теренот. Но по се изгледа дека малку претера, оценуваат странските медиуми. На социјалните мрежи се прошири фотографија на португалскиот фудбалер во Мајами, на која вниманието го привлекоа неговите нозе на кои имаше влечки и лакирани нокти. […]

Роналдо: Ми се оствари сонот, верував во соиграчите

Роналдо: Ми се оствари сонот, верував во соиграчите

Најдобриот португалски фудбалер Кристијано Роналдо изјави дека со освојувањето на Европското првенство во Франција му се исполнила една од најголемите желби во неговата кариера. – Многу сум среќен. Чекав за трофејот долго време, уште од 2004 година му се молев на Бога да ни даде втора шанса затоа што заслуживме. Отсекогаш сум сакал да стигнам […]