Став Повеќе

Мерал Груби: Ми ветија „Живот во Македонија“ и од срце посакувам да не ни се случи „ДУИ“

Мерал Груби: Ми ветија „Живот во Македонија“ и од срце посакувам да не ни се случи „ДУИ“

Мерал Груби, која поради презимето ја поврзуваат со функционерот на ДУИ, Артан Грубу појаснува дека нејзиниот сопруг е роднина со него, но дека таа не е директор, ниту сака да биде и дека не бара…

Видео

(ВИДЕО) Манојловски: И хомосексуалците се луѓе, заслужуваат еднакви права

(ВИДЕО) Манојловски: И хомосексуалците се луѓе, заслужуваат еднакви права

Пратеникот од редовите на ДУИ, Бранко Манојловски, побара промена на…

(ВИДЕО) А1он во Косел: Чадот го нема, миризбата поголема

(ВИДЕО) А1он во Косел: Чадот го нема, миризбата поголема

Чадот кој вчера се ширеше од Дувало Косел веќе го…

(ВИДЕО) Груевски: СЈО е институција за политички прогон

(ВИДЕО) Груевски: СЈО е институција за политички прогон

ВМРО-ДПМНЕ е нападната како никогаш досега. Гонети сме од страна…

(ВИДЕО) Јанева: 17 обвиненија за 94 физички и 7 правни лица, никој нема да остане неказнет

(ВИДЕО) Јанева: 17 обвиненија за 94 физички и 7 правни лица, никој нема да остане неказнет

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева побара и доби аплауз за…

(ВИДЕО) Со сила се урива објект за екс министер да има двонасочен премин до новата парцела

(ВИДЕО) Со сила се урива објект за екс министер да има двонасочен премин до новата парцела

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевче Јакимовски сака бесправно да урне…

ВИДЕО: Реформаторите поднесоа декларација до ВМРО-ДПМНЕ

ВИДЕО: Реформаторите поднесоа декларација до ВМРО-ДПМНЕ

Членовите на внатрепартиската иницијатива за реформи во ВМРО-ДПМНЕ до Централниот…

(ВИДЕО) Рашковски: Братот на Мукоски добил тендер за варосување на Арената од 10 евра по квадрат

(ВИДЕО) Рашковски: Братот на Мукоски добил тендер за варосување на Арената од 10 евра по квадрат

Генералниот секретар на Влада, Драги Рашковски обвини дека фирмата „Атриум“…

(ВИДЕО) Интервју со Ибрахими: Заев е уценет од ДУИ, затоа не сме дел од Владата

(ВИДЕО) Интервју со Ибрахими: Заев е уценет од ДУИ, затоа не сме дел од Владата

Пратеникот и член на централното претседателство на БЕСА, Зеќирија Ибрахими…

ВИДЕО: Мијалков без коментар дали переле пари

ВИДЕО: Мијалков без коментар дали переле пари

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков се појави на распит…

(ВИДЕО) Вработен во Македонска пошта: Генералниот директор е виновен за пропаѓањето на компанијата

(ВИДЕО) Вработен во Македонска пошта: Генералниот директор е виновен за пропаѓањето на компанијата

По објавувањето на информацијата дека раководството на АД „Македонска пошта“…

(ВИДЕО) Заев: Можно е Верушевски повторно да застане на чело на УБК

(ВИДЕО) Заев: Можно е Верушевски повторно да застане на чело на УБК

Премиерот Зоран Заев по распитот во СЈО, пред медиумите изјави…

(ВИДЕО) Димовски: Во СЈО сум зошто многу често зборувам во Собранието

(ВИДЕО) Димовски: Во СЈО сум зошто многу често зборувам во Собранието

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, пристигна на распит во СЈО.…

(ВИДЕО) Котевски: Не знам зошто сум осомничен

(ВИДЕО) Котевски: Не знам зошто сум осомничен

По распитот во СЈО, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Иво Котевски, изјави…

Технологија Повеќе

„Мерцедес“ ја претставни новата робусна „Х“ класа

„Мерцедес“ ја претставни новата робусна „Х“ класа

Компанијата „Мерцедес“ на светот му ја претстави новата класа и етикетата „Х“, зад која се крие нивната визија на пик-ап…

Епл најави нови емотикони до крајот на годината

Епл најави нови емотикони до крајот на годината

Ако ви здодеаја досегашните смајли, не грижете се. Епл објави новитети и на ова поле. Имено, серија нови емотикони стигнува…

ВИДЕО: Најавено продолжение на видео играта Наруто

ВИДЕО: Најавено продолжение на видео играта Наруто

Објавен е трејлер за најновата од видео игрите на Бандаи Намко, „Наруто: Шиноби Страјкер“, работена врз основа на јапонската анимирана…

Спорт Повеќе

Барселона го победи Јувентус со двата гола на Нејмар

Барселона го победи Јувентус со двата гола на Нејмар

Со двата гола на Нејмар екипата на Барселона славеше победа над европскиот вицепрвак Јувентус во натпревар „Интернационалниот Куп на Шампиони“. На средбата опдиграна во Њујорк,…

Четири гола на Тотенхем во дуелот против ПСЖ

Комплетирано третото коло на СП за ракометари до 21 година

Фудбалерите на САД се први финалист на Голд Купот

Здравје Повеќе

Не мора да се откажете од месо за да бидете поздрави

Не мора да се откажете од месо за да бидете поздрави

Избегнувањето на месо не значи дека нашата исхрана ќе биде поздрава, тврди магазинот Journal of the…

Пешачењето го регулира новото на липидите во крвта

Пливање – спорт за секоја возраст

Музиката ја зголемува физичката сила

Храна Повеќе

Лазањи со лигњи

Лазањи со лигњи

Направете ја оваа комбинација на омилени јадења, затоа што овој спој на лигњи, тесто за лазањи…

Пилешко во црвено со палента и праз

Пита со боровинки

Запечено пире од компири со шампињони

Мода и Дизајн Повеќе

ФОТО: Елегантен дизајн на стан во Будимпешта

ФОТО: Елегантен дизајн на стан во Будимпешта

Во духот на проектите од типот „направи сам“, белгиското дизајнерско студио „Маргеза“ редизајнираше, и опреми стан…

ФОТО: Лампи од природни материјали

ФОТО: Печатени шаховски фигури со двојна намена

ФОТО: Од обична колиба до современ двокатен дом

Патувања Повеќе

ВИДЕО: Единствено патување во галаксијата наскоро на Флорида

ВИДЕО: Единствено патување во галаксијата наскоро на Флорида

Американската компанија Волт Дизни Паркс енд Ресортс планира изградба на хотел „Стар варс“, во кој посетители…

Цени на возењето со такси ширум светот

Зошто не може да биде пронајден гробот на Џингис Кан?

Милано ја забрани употребата на селфи стиковите