Во Индија повеќе од милион заразени од Ковид-19

Од:

Бројот на заразени со новиот коронавирус во Индија денеска надмина еден милион.

Како последица на вирусот Ковид-19 во земјата починале вкупно 26.508 лица, а за последните 24 часа регистрирани се 671 смртни случаи.

Во многу индиски држави се воведени карантински мерки, како резултат на зголемениот број заразени. 

Би можело да ве интересира

Мелбурн 17-ти ден без случаи на Ковид-19, во пресрет на „Австралија Опен“

Ана Ололовска

Повеќе од 100 припадници на американската Национална гарда се позитивни на Ковид-19

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Скандал во Хрватска: Медицински лица без маски лумпувале со жива музика во ковид болница

Жарко Настоски

Се појавуваат докази дека новиот тип на коронавирусот е посмртоносен, вели Борис Џонсон

Жарко Настоски

И натаму расте бројот на починати од ковид-19 во Британија

Жарко Настоски

Грција го продолжи карантинот за една недела, од 1 февруари се отвораат средните училишта

Жарко Настоски