Четири деца загинаа, 12 се повредени во сообраќајна несреќа во Индија

Од:

Четири деца загинаа, а 12 се повредени при превртување на училишен автобус во северната индиска држава Утар Прадеш, јави денеска Ројтерс.

Повредените се пренесени во најблиската здравствена установа, изјави локалниот полицаец Ајај Синг.

Тој рече дека децата се враќале од пикник во зоолошката градина во главниот град на државата Лакнау, а несреќата се случила откако возачот извртел за да избегне судир со мотоцикл кој налетал на автобусот.

Би можело да ве интересира

Соборен рекорд: Измерени 52 степени

(ВИДЕО) Најмалку деветмина загинати, а 64 се тешко повредени во експлозија во хемиска фабрика во Индија

Индија: Најмалку девет лица починаа од топлотен удар

(ВИДЕО) Голема несреќа во Мексико: Силен ветер ја сруши бината на предизборен митинг, има мртви

Пијан малолетник во Индија со „порше“ усмрти две лица, за казна мора да напише есеј

Едно лице почина, а друго се бори за живот по повреди добиени во лифт во угостителски објект во Штип