ВИДЕО: Товарен воз во Индија помина 70 киломентри без машиновозач

Од:

Индиската железница нареди истрага откако товарен воз поминал повеќе од 70 километри без машиновозач. Снимките на социјалните мрежи покажуваат како возот со голема брзина поминува покрај неколку станици. Извештаите велат дека возот вчера сообраќал без машиновозач од Катуа во Џаму и Кашмир до областа Хошиарпур во Пенџаб.

Од железницата велат дека возот е запрен и нема повредени. Официјални лица изјавија за новинската агенција Прест траст оф Индија дека инцидентот се случил помеѓу 07:25 и 09:00 часот по локално време. Возот со 53 вагони бил на пат кон Пенџаб од Џаму кога запрел во Катуа заради промена на екипажот.

Би можело да ве интересира

Четири деца загинаа, 12 се повредени во сообраќајна несреќа во Индија

Засега тројца уапсени за брутално силување на шпанската блогерка Фернандa

(ВИДЕО) Шпански блогерски пар нападнат во Индија: Ме силуваа седуммина

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Тешка несреќа во Индија: Трактор полн со луѓе падна во езеро, најмалку 23 мртви, меѓу нив и деца

Индија: Најмалку 15 аџии загинаа кога се преврте трактор со приколка

Пет лица загинаа во пожар во индиска фабрика за парфеми, девет се водат како исчезнати