(ВИДЕО) Тешка несреќа во Индија: Трактор полн со луѓе падна во езеро, најмалку 23 мртви, меѓу нив и деца

Од:

Бројот на загинати во несреќата во Индија кога трактор-приколка со хинду аџии се преврте и падна во езеро се искачи на 23.

Меѓу нив има и осум деца, соопштија денеска индиските власти.

Официјални лица рекоа дека најмалку девет лица се повредени, од кои некои потешко. Претходно беше соопштено дека во несреќата загинале најмалку 15 лица. Во приколката имало околу 40 аџии, кои оделе кон реката Ганг, кога тракторот излетал од патот во областа Касгањ во државата Утар Прадеш во северна Индија, пренесува АП.

Би можело да ве интересира

Несреќа во Турција: Туристи паднаа од кабина на жичарница, има и мртви

А1он

Загина чешки турист додека фотографирал огромни бранови на Канарските острови

Четири деца загинаа, 12 се повредени во сообраќајна несреќа во Индија

Во САД: Камион на FedEx се преврте преку мост, петмина се повредени

Засега тројца уапсени за брутално силување на шпанската блогерка Фернандa

(ВИДЕО) Шпански блогерски пар нападнат во Индија: Ме силуваа седуммина

Катерина Ѓуровски