Индија: Најмалку 15 аџии загинаа кога се преврте трактор со приколка

Од:

Најмалку 15 лица загинаа, меѓу кои седум деца, кога трактор-приколка со хинду аџии се преврте и падна во езеро во северна Индија, соопштија денеска официјални лица.

Во приколката имало околу 40 аџии кои оделе кон реката Ганг кога приколката излетала од патот во областа Касгањ во државата Утар Прадеш, соопшти полицијата, пренесува АП.

Неколку лица се повредени, некои потешко.

Би можело да ве интересира

Четири деца загинаа, 12 се повредени во сообраќајна несреќа во Индија

Засега тројца уапсени за брутално силување на шпанската блогерка Фернандa

(ВИДЕО) Шпански блогерски пар нападнат во Индија: Ме силуваа седуммина

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Товарен воз во Индија помина 70 киломентри без машиновозач

(ВИДЕО) Тешка несреќа во Индија: Трактор полн со луѓе падна во езеро, најмалку 23 мртви, меѓу нив и деца

Три лица загинаа, а 12 се повредени на патот Прешево-Бујановац