ВИДЕО: Успехот на Камала Харис се слави и во мало село во Индија

Од:

Во малото индиско село во кое е роден дедото на новоизбраната потпреседателка на САД, Камал Харис беше ориганизирана прослава. Жителите на селото, видно возбудени организраа прослава за да го обележат успехот на Харис која има индиско потекло од страната на мајка и. Харис е првата жена избрана на потпреседателската позиција во САД и е првата со мешано етничко потекло на втората по значање функција во државата.

Би можело да ве интересира

Пет лица загинаа во пожар во индиска фабрика за парфеми, девет се водат како исчезнати

Воен авион од Мјанмар се излизга од пистата при слетување, има повредени

(ВИДЕО) Индиските работници по повеќе од 17 дена се извлекоа од урнатиот тунел

Горан Наумовски

Несреќа во Индија: Над 30 загинати, 18 повредени откако автобусот слета во провалија

ВИДЕО: Работниците во Индија уште се заглавени, продолжува извлекувањето

(ВИДЕО) Се урна тунел во Индија, 40 работници заглавени: во тек е спасуваерто