ВИДЕО: Силна песочна бура, градот не се гледаше од прашината

Од:

Пред неколку дена Дубаи го зафати голема песочна бура. Националните власти издадоа предупредувања, повикувајќи ги луѓето да носат маски надвор или да останат дома ако можат. Полицијата повика на внимателност во сообраќајот, а неколку авиони се пренасочени.

На социјалните мрежи се појави видео кое ја покажува моќта на природата. На видеото се гледа бура која доаѓа во далечина, а потоа одеднаш градот исчезнува во прашината.

Би можело да ве интересира

Дубаи го укина данокот на алкохол

Падна Един Тито Гачанин – мистериозниот босански нарко бос е уапсен во големата акција во Дубаи

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Гори 35-катнa зграда во близина на Бурџ Калифа

Горан Наумовски

Богатите Руси бегаат во Дубаи

Компанија од Дубаи потврди дека еден брод потонал во близина на иранскиот брег

Ана Ололовска

Богатите Руси го префрлаат богатството во Дубаи