ВИДЕО: Силна песочна бура, градот не се гледаше од прашината

Од:

Пред неколку дена Дубаи го зафати голема песочна бура. Националните власти издадоа предупредувања, повикувајќи ги луѓето да носат маски надвор или да останат дома ако можат. Полицијата повика на внимателност во сообраќајот, а неколку авиони се пренасочени.

На социјалните мрежи се појави видео кое ја покажува моќта на природата. На видеото се гледа бура која доаѓа во далечина, а потоа одеднаш градот исчезнува во прашината.

Би можело да ве интересира

Семејството ќе ја оствари последната желба на пејачката која загина во Дубаи

А1он

Девојка од Бијелина загина во Дубаи откако падна од 24 кат

ВИДЕО: Во Џеда продолжи изградбата на највисоката кула во светот, ќе биде 1.000 метри

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Авион со 167 патници се запали во воздух

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Дубаи: 16 лица загинаа во пожар во станбена зграда

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Медведев се „расплака“ по победата во Дубаи

Предраг Петровиќ