ВИДЕО: Авион со 167 патници се запали во воздух

Од:

Авион на „Флај Дубаи“ со 167 луѓе се запалил при полетувањето.

Еден од моторите наводно се запалил кратко по полетувањето од меѓународниот аеродром Трибхуван во Непал.

ПТИ првично извести дека леталото се обидувало итно да слета на аеродромот и дека противпожарните екипи биле во подготвеност.

Сепак, Управата за цивилно воздухопловство на Непал во соопштение информираше дека авионот моментално бил на пат кон својата дестинација, што укажува дека еден од моторите бил функционален.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Во Џеда продолжи изградбата на највисоката кула во светот, ќе биде 1.000 метри

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Дубаи: 16 лица загинаа во пожар во станбена зграда

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Медведев се „расплака“ по победата во Дубаи

Предраг Петровиќ

Новак го победи Хуркач и се пласира во полуфиналето во Дубаи

Предраг Петровиќ

Дубаи го укина данокот на алкохол

Падна Един Тито Гачанин – мистериозниот босански нарко бос е уапсен во големата акција во Дубаи

Катерина Ѓуровски