Девојка од Бијелина загина во Дубаи откако падна од 24 кат

Од:

Девојка (28) од Бијелина починала во Дубаи откако паднала од 24 кат, потврди семејството за медиумите.

Несреќата се случила на 10 јануари, а семејството денеска ја потврди трагичната вест. Таткото рече дека семејството не знае што точно се случило.

Таа на 7 јануари со другарките отпатувала во Дубаи на одмор. Според медиумите, таа паднала од 24 кат од зградата, но повеќе детали засега не се познати.

Починатата девојка некогаш пеела, по што и била позната на српската јавност. Била дипломиран правник, вработена во Министерството за внатрешни работи на Република Српска.

Би можело да ве интересира

Поплава во Дубаи – затворен аеродром поради рекордни врнежи

Семејството ќе ја оствари последната желба на пејачката која загина во Дубаи

А1он

Трагедија во Бијелина: Си ја уби мајката, па ја запали куќата

ВИДЕО: Во Џеда продолжи изградбата на највисоката кула во светот, ќе биде 1.000 метри

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Авион со 167 патници се запали во воздух

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Дубаи: 16 лица загинаа во пожар во станбена зграда

Горан Наумовски