Трагедија во Бијелина: Си ја уби мајката, па ја запали куќата

Од:

Јагленосано тело на жена е пронајдено по гаснење на пожар во Бијелина.

– Територијалната противпожарна единица од Бијелина пријавила во полициска станица дека има пожар во куќа. Во таа прилика е забележано јагленосано тело и одредени траги кои укажуваат на насилна смрт – изјавија од полицијата за порталот ИнфоБијелина.

На местото на злосторството е и дежурниот обвинител на Окружното јавно обвинителство во Бијелина, кој е задолжен за истрагата.

Локалните медиуми известуваат дека синот ја убил мајката со секира, а потоа ја запалил куќата.

Осомничениот син е приведен од полицијата.

Би можело да ве интересира

Авганистанец е осомничен за убиството на три сексуални работнички во бордел во Виена

Горан Наумовски

Во Белград со нож убиен српски репрезентативец

Горан Наумовски

За помалку од 24 часа во Виена се убиени четири жени и едно девојче

Млад фудбалер е убиен во Сплит

Авганистанец уби три жени во Виена

Повеќекратно убиство во кумановско: Два сина и мајка застрелани од нејзиниот брат

Орце Костов