Семејството ќе ја оствари последната желба на пејачката која загина во Дубаи

Од:

Пејачката Андријана Лазиќ трагично загина по пад од 24. кат во Дубаи, а нејзиното семејство одлучи да ѝ ја исполни последната желба.

Пред да се случи трагедијата, Лазиќ работела на неколку песни и спотови и сакала што побргу да ги објави. Таа се подготвувала да објави две песни, но за жал, не успеа во тоа.

Сепак, семејството одлучи да ја исполни таа желба и двете песни се објавени на денот на нејзиниот погреб.

Имено, текстовите на песните се дел од творештвото на познатата Марина Туцаковиќ, која исто така не дочека значаен дел од нејзините текстови да бидат снимени како песни.

Би можело да ве интересира

Поплава во Дубаи – затворен аеродром поради рекордни врнежи

Девојка од Бијелина загина во Дубаи откако падна од 24 кат

ВИДЕО: Во Џеда продолжи изградбата на највисоката кула во светот, ќе биде 1.000 метри

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Авион со 167 патници се запали во воздух

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Дубаи: 16 лица загинаа во пожар во станбена зграда

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Медведев се „расплака“ по победата во Дубаи

Предраг Петровиќ