(ВИДЕО) Медведев се „расплака“ по победата во Дубаи

Од:

Рускиот тенисер Андреј Рубљов го пофали Данил Медведев по финалето на Дубаи.

Медведев оствари убедлива победа со 6: 2, 6: 2, но тос нр го спречи Рубљов да го пофали својот сограѓанин.

„Одлични натпревари, победи, но во финалето, Данил ме уништи. Не знам како успеа, зедов само четири гема. Освои три тирули по ред на одличен начин“, рече Рубљов.

“Мислам дека на Данил никогаш не сум му го кажал ова во живо. Ти си вистински шампион, инспирација, многу те почитувам. Се познавам од деца. Немаше финансиска помош, но тој никогаш не се пожали. Тој работеше напорно, напредуваше. Тој секогаш веруваше во себе и гледате што направи “, рече Рубљов.

Медведев слушаше и симулираше плачење, бришејќи ги „солзите“, заради големите зборови на колегата.

Би можело да ве интересира

Финалистката на Вимблдон суспендирана поради допинг

Предраг Петровиќ

Поплава во Дубаи – затворен аеродром поради рекордни врнежи

Димитров: Синер е најдобриот играч во моментов, но сакам таков тест

ВИДЕО: Рублљев е дисквалификуван бидејќи на руски го пцуеше судијата

Предраг Петровиќ

Рускиот тенисер Данил Медведев ја брани титулата на турнирот во Дубаи

Рускиот тенисер Данил Медведев се повлече од турнирот во Доха