andrej rublov

Магазин

ВИДЕО: По победата се направи лом -познатиот тенисер се опијани и се качуваше до плафон

А1он
Рускиот тенисер Андреј Рубљев се опушти во дискотека во Баштад, па стана главна тема на социјалните мрежи. Се појави видео од славниот Русин како во
Спорт

Дали чувствуваш вина зошто си од Русија-Англичаните навиваа за Русинот против Ѓоковиќ

А1он
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во четвртфиналето на Вимблдон по пресврт го елиминира рускиот репрезентативец Андреј Рубљов. Рубљов водеше со 1:0, но Ноле потоа „додаде гас“