ВИДЕО: Паника во Катар, голем пожар во навивачкото село

Од:

Во навивачкото село на Светското првенство во Катар избувна пожар. Селото се наоѓа во Лусаил, вториот по големина град во Катар.

На видеата објавени на Твитер се гледа дека во близина на селото се крева црн чад, но се уште не е утврдено како настанал пожарот.

Цивилната заштита успеала да го стави пожарот под контрола и нема повредени.

Би можело да ве интересира

Катар: Ќе продолжиме финансиски да ги поддржуваме нашите браќа и сестри во Палестина

ВИДЕО: Германскиот претседател го оставија половина час да чека на жешкото сонце во Катар

Катар: Копнената инвазија на Газа ќе има катастрофални последици за регионот

Катерина Ѓуровски

Откриено ново наоѓалиште на природен гас на Кипар

А1он

Европратениците усвоија Резолуција со која не се дозволува пристап на катарски лобисти до Европарламентот

Експертите предупредуваат на нова инфекција: „Грип од камила“ од Светското првенство

А1он