(ВИДЕО) ИСИС каде си? Тепачки во Марсеј по провокациите на алкохолизирани Англичани

Од:

Француската полицијата соопшти дека во синоќешните инциденти помеѓу локалното население во Марсеј и туристите, повредени се двајца британски фудбалски навивачи и четворица полицајци.

Полицијата мораше да интервенира поради инцидентот во Марсеј, еден од градовите домаќини на Европското фудбалско првенство кое вечерва почнува во Франција, пренесуваат британските медиуми.

Некои од навивачите дојдени од Британија извикувале “ИСИС каде си?“

Полицијата употреби солзавец, а во нередите учествувале околу 100 Британци и педесетина жители на Марсеј.
Европското првенство почнува вечерва на стадионот “Франција“ во Париз, каде во 21 часот играат домаќинот и репрезентацијата на Романија.

Би можело да ве интересира

Билетите за Европското првенство 2020 пуштени во продажба

А1он

Квалификации за ЕП 2021 во одбојка: С. Македонија со Данска, Турција и БиХ

Падна и Чешка: Шеста победа во низа на Хрватска на ракометното ЕП

Хрватска се врати од „минус пет“ и ја победи Германија на ракометното ЕП

Дешан: Беше многу важно да се победи Исланд

Финците не ни дозволија да играме осминафинале

А1он