ВИДЕО: Дронови паднаа на автопат јужно од Москва

Од:

Гувернерот на руската област Калуга, која се наоѓа јужно од Москва, утринава соопшти дека два дрона паднале на автопатот М3 во близина на градовите Жиздра и Думиничи.

Гувернерот Владислав Шапша објави дека не е забележана детонација при падот на беспилотните летала, а областа на несреќата била опколена од истражителите кои ја водат истрагата.

Украина се уште не го коментираше инцидентот.

Би можело да ве интересира

Зеленски со американските сенатори: „Ако не добиеме помош – ќе ја изгубиме војната“

Воздушна опасност низ Украина

Киев сака Грипен од Шведска и Ф-35 од САД

Сенаторот Ренд Пол: „Америка нема да го спаси Киев“

Предраг Петровиќ

Украина би можела да ја изгуби воената поддршка од уште еден клучен сојузник

Предраг Петровиќ

Русија: Соборивме 22 украински беспилотни летала над Крим и Црното Море