(ВИДЕО) Драма на аеродром во Колумбија: Во куфер сокрил 23 килограми кокаин

Од:

Британец е уапсен додека се обидувал да се качи на лет од главниот град на Колумбија, Богота пред да продолжи за Лондон.

Локалните власти соопштија дека тој бил запрен и претресен откако неговото однесување станало сомнително за полицијата и за полициското куче Максимо.

Објавено е и видео на кое се гледа неименуван Британец во бела маица со ранец на грбот. Пред него бил отворен куфер по што е пронајдена дрога.

“Во неговиот багаж најдовме 16 пакети со 23 килограми кокаин хидрохлорид. Откако се појави пред судијата, тој беше задржан во затвор”, изјави Евер Гомез, командант на полициската управа Вале дел Каука, пренесува Daily Mail.

Локалните извештаи велат дека властите сега се обидуваат да утврдат дали мажот има некакви врски со колумбиските нарко-банди.

Би можело да ве интересира

ОЈО со детали за операцијата „Чибук“: Истрага против најмалку десет лица

А1он

Пронајдена дрога при претрес во прилепско: Затвореници развиле бизнис со препродавање наркотици

А1он

Фатени дилери на дрога, апсење во неколку градови

Катерина Ѓуровски

Потера низ Скопје по 26 годишна девојка – удрила полицаец со автомобилот бегајќи од претреси за дрога

Пронајдена дрога при претрес во Скопје

Затвореник од Штип организирал шверц на хероин