ВИДЕО: Авион ја прелета пистата и заврши во езеро

Од:

Товарен авион утрово ја прелетал пистата на аеродромот во Монпелје и завршил во езеро. Аеродромот е привремено затворен. Спасувачите извлекоа три лица од Боингот 737. Тие се неповредени во несреќата која се случи денеска пред зори. Во тек е истрага за инцидентот.

dobivaj vesti na viber

Авионот денеска во раните утрински часови патувал од Париз до Монпелје, пристигнувајќи нешто пред 3 часот по полноќ. Промашувајќи ја пистата завршил во езерото. Во истрагата учествуваат претставници на француското истражно тело за авионски несреќи.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Патнички авон падна во езерото Викторија, во тек се спасувачка акција

Катерина Павлова-Николовска

Авион со туристи се урна над платото Наска во Перу

А1он

ВИДЕО: Авион се урна во град во Калифорнија, нема преживеани

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Падна авион со курсисти по падобранство во Шведска, има повеќе жртви

Жарко Настоски

Бројот на загинати во авионската несреќа на Филипините се искачи на 52

Жарко Настоски

Само двајца го преживеале падот на украинскиот воен авион кај Харков

Жарко Настоски