Тројца повредени во авионска несреќа во Франција

Од:

Мал авион во текот на ноќта принудно слета во предградието на Париз, Франција, а три лица се повредени и пренесени во болница.

Тие поради повредите се хоспитализирани, но нивните животи не се во животна опасност. Пилотот решил принудно да слета по дефект на моторот.

Авионот се спуштил на улицата, но на крајот удрил во ѕидот на станбена зграда и застанал.

Делови од авионот паднале на покривот на блиската гаража, додека трупот на авионот бил смачкан од силината на ударот.

Опашката на авионот се одвоила од остатокот од авионот, а крилата биле откорнати.

За овој инцидент е отворена истрага.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Авион се урна на автопат на Флорида, двајца мртви

ВИДЕО: Четворица го преживеаја падот на рускиот авион во Авганистан, се трга по двајца

ВИДЕО: Се урна руски патнички авион

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Моторот на авионот кој полета од Хјустон се запали во воздух

Предраг Петровиќ

Четири деца пронајдени живи во џунгла 15 дена по авионската несреќа, меѓу нив и бебе

Горан Наумовски

ВИДЕО: Авион со 72 патници се урна во Непал, најмалку 40 мртви

Катерина Ѓуровски