Упадна и седна во фотелјата на Ненси Пелоси со нозете на маса: Нема да се повлечеме

Од:

Приврзаниците на Доналд Трамп кои протестираа во Вашингтон насилно упаднаа во зградата на Конгресот, а еден од нив се смести во канцеларијата на Ненси Пелоси, која вчера повторно беше избрана за претседател на Претставничкиот дом на Конгресот и остави порака за неа дека нема да се повлечат.

Демонстрантот кој седи во фотелјата на Пелоси на нејзината маса ги имаше кренато нозете и напиша на ливче: „Нема да се повлечеме“.

Во моментот кога демонстрантите влегоа на сила во Конгресот, и откако зазедоа еден дел од зградата, конгресмените меѓу кои и Ненси Пелоси беа евакуирани од полицијата.

Би можело да ве интересира

Анкета: Повеќе од половина од Американците веруваат дека упадот во Конгресот најверојатно ќе се повтори

А1он

Повеќе од пет години затвор, изречена најдолгата казна за упадот во Капитол

Катерина Павлова-Николовска

Американскиот Конгрес го одобри инфраструктурниот пакет на Бајден, вреден 1,2 трилиона долари

Катерина Павлова-Николовска

Во Конгресот на САД на 26 октомври расправа за Западен Балкан

Конгресот го спречи делумното затворање на американската Влада

Катерина Павлова-Николовска

Заврши во ќелија со маж кој ја силуваше неговата сестра – го уби и доби уште 25 години затвор