ВИДЕО: Морничава сцена на плажа, исчезна пред 2 недели, водата го исфрли масакрираното тело

Од:

Полицијата пронајде тело без глава и раце на плажата Бризи Поинт во Њујорк.

Дејли мејл сугерира дека телото било откриено две недели откако познатиот ирски режисер Рос Мекдонел (44) исчезнал од неговиот дом во Њујорк, а неговиот велосипед подоцна бил пронајден на само пет километри од плажата Бризи Поинт.

Нема детали дали осакатеното тело било исфрлено на брегот од водата или оставено на плажата. Главниот градски истражител сега се обидува да ја утврди точната причина за смртта.

Идентитетот на жртвата нема да биде соопштен додека семејството не биде известено.

Мекдонел последен пат бил виден во сабота, 4 ноември околу 20:30 часот. Добитникот на Еми потоа беше виден на плажата Форт Тилден во близина на Роксбери, каде што неговиот велосипед беше пронајден заклучен три дена подоцна.

На почетокот на овој месец, пријател на исчезнатиот режисер, Џин Галерано, изјави за ирските медиуми дека Мекдонел бил на плажата, но „влегол во океанот“ пред да се изгуби.

Мекдонел, кој по потекло е од Даблин, ја доби наградата Еми за 2021 година за неговата работа на серијата „Трговија“. Работел ширум светот, вклучително и Авганистан, Украина и Мексико, а беше номиниран за уште една награда Еми во 2018 година како режисер на документарниот филм за Си-Ен-Ен Филмс, Елиан.

Би можело да ве интересира

Убиена жена во кочанското село Бели, осомничен синот

Во Франција: Вооружени со ножеви нападнаа селски фестивал, убиено момче, ранети 18 лица

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Полицаец во Лос Анџелес уби маж кој лежеше на земја

Пијана жена со ножици го избодела бившиот пред казино: Обвинителството бара притвор

Орце Костов

Mлад скопјанец си го уби таткото откако со нож го избоде по телото и главата

Горан Наумовски

Почина тинејџерот кој беше застрелан од другар на училиште во Германија

Горан Наумовски