Убиени осум талибанци од беспилотно летало

Од:

Во напад на американско беспилотно летало во пакистанскиотр племенски региот Северен Вазиристан утрово убиени се осум талибанци.

Ракетите истрелани од беспилотното летало погодиле една куќа во селото Дре Ништер, каде претстојувале талибанците лојални на командантот Хафиз Гулу Бахадур.

Претставници на пакистанската разузнавачка служба изјавија дека меѓу загинатите има и странски државјани.

Би можело да ве интересира

Експерти од Ербас го истражуваат падот на авионот во Пакистан

Ана Ололовска

Пронајдена црната кутија од авионската несреќа во Пакистан во која загинаа 97 луѓе

А1он

Aвионска несреќа направи голема штета во Пакистан

А1он

ВИДЕО: Авионска несреќа во Пакистан

Ана Ололовска

Прв економски пад на Пакистан во 68 години

Ана Ололовска

Најмалку шест пакистански војници загинаа при напад на сепаратистите

Ана Ололовска

Leave a Comment

19 − 9 =