Пакистан: Пет војници загинаа во напад на воен објект

Од:

Најмалку пет војници загинаа денеска во напад на милитанти врз воен објект во северозападен Пакистан, соопшти пакистанската армија.

Се додава дека во нападот екстремистите користеле возило натоварено со експлозив, пренесе Ројтерс.

Нападот го извршиле шест напаѓачи, соопшти армијата, но не именува која група е одговорна за нападот.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Во Пакистан ненадејно падна снег, загинаа најмалку 35 лица

Исламската држава ја презеде одговорноста за експлозиите во Пакистан

Пакистан е веќе нуклеарна сила: Никој нема увид што изработува и колкава опасност може да предизвика

А1он

(ВИДЕО) Пакистан изврши ракетни напади на територијата на соседен Иран

Горан Наумовски

ВИДЕО: Нуклеарно вооружените Пакистанци се закануваат со одмазда за нападот од Иран

ВИДЕО: Иран истрела балистички ракети кон Пакистан

Предраг Петровиќ