Тела на 20 млади луѓе пронајдени во ноќен клуб во Јужна Африка

Од:

Во ноќен клуб во пристаништето во источен Лондон во Јужна Африка се откриени тела на најмалку 20 млади луѓе, соопшти денеска локалната полиција.
Жртвите се на возраст меѓу 18 и 20 години, изјави полицискиот претставник Тембинкоси Кинана, додавајќи дека во тек е истрага за околностите во кои тие настрадале.

Телата се пронајдени во клуб во населбата Синери Парк.

На социјалните мрежи кружат фотографии од клубот на кои се гледаат телата на жртвите без видливи повреди. Според првичнитеи нформации, во клубот имало роденденска прослава и се претпоставува дека се работи за труење.

Би можело да ве интересира

Путин ќе биде уапсен ако ја посети Јужна Африка, предупредува лидерот на опозицијата

Катерина Павлова-Николовска

„Фејсбук силувачот“ кој ја лажираше сопствената смрт фатен во Танзанија

ВИДЕО: Почнува голема воена вежба на Русија, Кина и Јужна Африка, ќе се тестира ракетата „циркон“

Катерина Павлова-Николовска

Судар на туристички автобус и комбе во Јужна Африка: 20 загинати, автобусот паднал во река

Ана Ололовска

Три жртви на огромен бран во Дурбан, Јужна Африка

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Првпат снимено: Орки се здружија во напад на голема ајкула

Предраг Петровиќ