Советот за безбедност на ОН ги осуди нападите во Париз

Од:

Советот за безбедност на Обединетите нации ги осуди „варварските и кукавички терористички напади“ во Париз.

„Советот за безбедност ја нагласува потребата извршителите на овие терористички акти да се приведат на лицето на правдата“, се наведува во соопштението, пренесува Танјуг.

Би можело да ве интересира

Нови тајни документи: САД го шпионирале шефот на ОН, неговите разговори беа објавени

Ана Ололовска

Русија денеска го презема претседавањето со Советот за безбедност на ОН

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Хаос во Париз: полицијата употреби солзавец за да ги избрка демонстрантите кои горат и кршат низ градот

Ана Ололовска

ВИДЕО: Во Франција нови протести, во Париз се насобраа 8000 тона ѓубре

Нови судири меѓу полицијата и демонстрантите во Париз поради пензиската реформа на Макрон

Горан Наумовски

10.000 тони ѓубре на улиците на Париз